RG1005N-912-C-T10
Mfr.Part #
RG1005N-912-C-T10
Description
RES SMD 9.1KOHM 0.25% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
30mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
9.1kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Max Power Dissipation :
63mW
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
RG1005N-912-C-T10
Susumu RG1005N-912-C-T10
RG Series, Thin Film, 9.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C