RG1005N-8661-W-T1
Mfr.Part #
RG1005N-8661-W-T1
Description
RES SMD 8.66K OHM 1/16W 0402
Voltage - Rated :
25V
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
30mW
Resistance :
8.66kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
406.4μm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
63mW
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RG1005N-8661-W-T1
Susumu RG1005N-8661-W-T1
RG Series, Thin Film, 8.66kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C