RG1005N-8450-W-T5
Mfr.Part #
RG1005N-8450-W-T5
Description
RES SMD 845 OHM 0.05% 1/16W 0402
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
406.4μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Published :
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
845Ohm
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
30mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Max Power Dissipation :
63mW
Voltage - Rated :
25V
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Datasheets
RG1005N-8450-W-T5
Susumu RG1005N-8450-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 845Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C