RG1005N-8450-C-T10
Mfr.Part #
RG1005N-8450-C-T10
Description
RES SMD 845 OHM 0.25% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
845Ohm
Voltage - Rated DC :
25V
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
30mW
Max Power Dissipation :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Susumu RG1005N-8450-C-T10
RG Series, Thin Film, 845Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C