RG1005N-8252-B-T5
Mfr.Part #
RG1005N-8252-B-T5
Description
RES SMD 82.5KOHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Height :
406.4μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
25V
Voltage - Rated :
75V
yes
Max Power Dissipation :
63mW
Resistance :
82.5kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Weight :
652.039032μg
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Datasheets
RG1005N-8252-B-T5
Susumu RG1005N-8252-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 82.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C