RG1005N-78R7-W-T5
Mfr.Part #
RG1005N-78R7-W-T5
Description
RES SMD 78.7OHM 0.05% 1/16W 0402
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Height :
350μm
Tolerance :
±0.05%
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
75V
JESD-609 Code :
e3
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Weight :
652.039032μg
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Surface Mount :
yes
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
25V
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
78.7Ohm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
RG1005N-78R7-W-T5
Susumu RG1005N-78R7-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 78.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C