RG1005N-7870-B-T5
Mfr.Part #
RG1005N-7870-B-T5
Description
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Power Rating :
30mW
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
787Ohm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Voltage - Rated DC :
25V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
406.4μm
FIXED RESISTOR
Datasheets
RG1005N-7870-B-T5
Susumu RG1005N-7870-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 787Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C