RG1005N-751-C-T10
Mfr.Part #
RG1005N-751-C-T10
Description
RES SMD 750 OHM 0.25% 1/16W 0402
Power Rating :
30mW
Voltage - Rated DC :
25V
Height :
406.4μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
750Ohm
Max Power Dissipation :
63mW
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
2
Datasheets
RG1005N-751-C-T10
Susumu RG1005N-751-C-T10
RG Series, Thin Film, 750Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C