RG1005N-7151-B-T5
Mfr.Part #
RG1005N-7151-B-T5
Description
RES SMD 7.15KOHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, Paper, 7 Inch
Weight :
652.039032μg
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
7.15kOhm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
25V
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height :
350μm
Datasheets
RG1005N-7151-B-T5
Susumu RG1005N-7151-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 7.15kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C