RG1005N-6980-P-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG1005N-6980-P-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 698 OHM 0.02% 1/16W 0402
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Packing Method :
TR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Resistance :
698Ohm
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
30mW
Height :
350μm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Series :
RG
Construction :
Chip
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±0.02%
Voltage - Rated :
25V