RG1005N-6811-C-T10
Mfr.Part #
RG1005N-6811-C-T10
Description
RES SMD 6.81K OHM 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
406.4μm
Published :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Max Power Dissipation :
63mW
Voltage - Rated :
25V
Resistance :
6.81kOhm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
30mW
Tolerance :
±0.25%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Susumu RG1005N-6811-C-T10
RG Series, Thin Film, 6.81kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C