RG1005N-6650-C-T10
Mfr.Part #
RG1005N-6650-C-T10
Description
RES SMD 665 OHM 0.25% 1/16W 0402
Power Rating :
30mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Height :
406.4μm
Resistance :
665Ohm
Voltage - Rated :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Susumu RG1005N-6650-C-T10
RG Series, Thin Film, 665Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C