RG1005N-6041-W-T5
Mfr.Part #
RG1005N-6041-W-T5
Description
RES SMD 6.04K OHM 1/16W 0402
Voltage - Rated :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.05%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power Rating :
30mW
Height :
406.4μm
Resistance :
6.04kOhm
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C