RG1005N-56R2-W-T5
Mfr.Part #
RG1005N-56R2-W-T5
Description
RES SMD 56.2OHM 0.05% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated DC :
25V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Power Rating :
30mW
Height :
350μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
56.2Ohm
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RG1005N-56R2-W-T5
Susumu RG1005N-56R2-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 56.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C