RG1005N-563-B-T5
Mfr.Part #
RG1005N-563-B-T5
Description
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated :
75V
Height :
350μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
56kOhm
Voltage - Rated DC :
25V
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Weight :
652.039032μg
Power Rating :
63mW
Datasheets
RG1005N-563-B-T5
Susumu RG1005N-563-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 56kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C