RG1005N-5490-W-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG1005N-5490-W-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 549 OHM 0.05% 1/16W 0402
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
30mW
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RG
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.05%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
549Ohm
Voltage - Rated :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height :
350μm
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Published :
Datasheets
RG1005N-5490-W-T1
Susumu RG1005N-5490-W-T1
RG Series, Thin Film, 549Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C