RG1005N-5230-W-T5
Mfr.Part #
RG1005N-5230-W-T5
Description
RES SMD 523 OHM 0.05% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
75V
Max Power Dissipation :
63mW
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Construction :
RECTANGULAR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
406.4μm
Surface Mount :
yes
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Weight :
652.039032μg
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
18 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
523Ohm
Datasheets
RG1005N-5230-W-T5
Susumu RG1005N-5230-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 523Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C