RG1005N-5111-W-T1
Mfr.Part #
RG1005N-5111-W-T1
Description
RES SMD 5.11K OHM 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated DC :
25V
Voltage - Rated :
25V
Height :
406.4μm
Power Rating :
30mW
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
5.11kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG1005N-5111-W-T1
Susumu RG1005N-5111-W-T1
RG Series, Thin Film, 5.11kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C