RG1005N-5111-B-T5
Mfr.Part #
RG1005N-5111-B-T5
Description
RES SMD 5.11KOHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated :
75V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height :
406.4μm
2
Weight :
652.039032μg
Thin Film
Max Power Dissipation :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.11kOhm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
63mW
Datasheets
RG1005N-5111-B-T5
Susumu RG1005N-5111-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 5.11kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C