RG1005N-471-B-T5
Mfr.Part #
RG1005N-471-B-T5
Description
RES SMD 470 OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
470Ohm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
30mW
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height :
350μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RG1005N-471-B-T5
Susumu RG1005N-471-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 470Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C