RG1005N-4641-C-T10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG1005N-4641-C-T10
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 4.64K OHM 1/16W 0402
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
4.64kOhm
Published :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
30mW
Tolerance :
±0.25%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Height :
406.4μm
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Number of Terminations :
2
Series :
RG
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Susumu RG1005N-4641-C-T10
RG Series, Thin Film, 4.64kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C