RG1005N-4531-W-T1
Mfr.Part #
RG1005N-4531-W-T1
Description
RES SMD 4.53K OHM 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
406.4μm
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
30mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.05%
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
4.53kOhm
Max Power Dissipation :
63mW
Published :
Datasheets
RG1005N-4531-W-T1
Susumu RG1005N-4531-W-T1
RG Series, Thin Film, 4.53kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C