RG1005N-4422-W-T5
Mfr.Part #
RG1005N-4422-W-T5
Description
RES SMD 44.2K OHM 1/16W 0402
Thin Film
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
30mW
Lead Free :
Lead Free
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±0.05%
Case Code (Imperial) :
Resistance :
44.2kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount :
yes
Height :
350μm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
25V
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RG1005N-4422-W-T5
Susumu RG1005N-4422-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 44.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C