RG1005N-3922-C-T10
Mfr.Part #
RG1005N-3922-C-T10
Description
RES SMD 39.2K OHM 1/16W 0402
Case Code (Imperial) :
Height :
350μm
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
39.2kOhm
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated :
25V
Power Rating :
30mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Lead Free :
Lead Free
Susumu RG1005N-3922-C-T10
RG Series, Thin Film, 39.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C