RG1005N-3832-C-T10
Mfr.Part #
RG1005N-3832-C-T10
Description
RES SMD 38.3K OHM 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Published :
Power Rating :
30mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Voltage - Rated :
25V
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height :
350μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
38.3kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Case Code (Imperial) :
Susumu RG1005N-3832-C-T10
RG Series, Thin Film, 38.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C