RG1005N-3570-D-T10
Mfr.Part #
RG1005N-3570-D-T10
Description
RES SMD 357 OHM 0.5% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
357Ohm
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
25V
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Power Rating :
30mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Factory Lead Time :
18 Weeks
AEC-Q200
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Susumu RG1005N-3570-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 357Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C