RG1005N-3400-W-T5
Mfr.Part #
RG1005N-3400-W-T5
Description
RES SMD 340 OHM 0.05% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
340Ohm
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
RG
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
30mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.05%
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Height :
406.4μm
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
25V