RG1005N-3320-D-T10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG1005N-3320-D-T10
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 332 OHM 0.5% 1/16W 0402
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
332Ohm
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Lead Free :
Lead Free
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
30mW
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
RG
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
25V
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated :
25V
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Susumu RG1005N-3320-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 332Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C