RG1005N-332-W-T5
Mfr.Part #
RG1005N-332-W-T5
Description
RES SMD 3.3KOHM 0.05% 1/16W 0402
Height :
406.4μm
Series :
RG
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Weight :
652.039032μg
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
3.3kOhm
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
63mW
Published :
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Composition :
Thin Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Datasheets
RG1005N-332-W-T5
Susumu RG1005N-332-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 3.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C