RG1005N-271-W-T1
Mfr.Part #
RG1005N-271-W-T1
Description
RES SMD 270 OHM 0.05% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
270Ohm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
30mW
Published :
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height :
406.4μm
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
63mW
Voltage - Rated :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Datasheets
RG1005N-271-W-T1
Susumu RG1005N-271-W-T1
RG Series, Thin Film, 270Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C