RG1005N-2492-B-T5
Mfr.Part #
RG1005N-2492-B-T5
Description
RES SMD 24.9KOHM 0.1% 1/16W 0402
RG
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
24.9kohm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
25V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Height :
350μm
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
30mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
RG1005N-2492-B-T5
Susumu RG1005N-2492-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 24.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C