RG1005N-2372-W-T1
Mfr.Part #
RG1005N-2372-W-T1
Description
RES SMD 23.7K OHM 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Power Rating :
30mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height :
406.4μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
23.7kOhm
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
RG1005N-2372-W-T1
Susumu RG1005N-2372-W-T1
RG Series, Thin Film, 23.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C