RG1005N-2320-P-T1
Mfr.Part #
RG1005N-2320-P-T1
Description
RES SMD 232 OHM 0.02% 1/16W 0402
AEC-Q200
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Construction :
Chip
Voltage - Rated DC :
25V
Packing Method :
TR
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
350μm
Resistance :
232Ohm
Voltage - Rated :
25V
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
30mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.02%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RG1005N-2320-P-T1
Susumu RG1005N-2320-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 232Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.02%, -55°C~155°C