RG1005N-2050-D-T10
Mfr.Part #
RG1005N-2050-D-T10
Description
RES SMD 205 OHM 0.5% 1/16W 0402
Resistance :
205Ohm
Construction :
RECTANGULAR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
25V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
350μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
30mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
25V
Surface Mount :
yes
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Susumu RG1005N-2050-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 205Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C