RG1005N-1962-W-T1
Mfr.Part #
RG1005N-1962-W-T1
Description
RES SMD 19.6K OHM 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
30mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
19.6kOhm
Voltage - Rated :
25V
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
63mW
Height :
406.4μm
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
RG1005N-1962-W-T1
Susumu RG1005N-1962-W-T1
RG Series, Thin Film, 19.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C