RG1005N-1962-C-T10
Mfr.Part #
RG1005N-1962-C-T10
Description
RES SMD 19.6K OHM 1/16W 0402
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
19.6kOhm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Height :
350μm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
25V
Published :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
30mW
Termination :
SMD/SMT
Susumu RG1005N-1962-C-T10
RG Series, Thin Film, 19.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C