RG1005N-1692-W-T1
Mfr.Part #
RG1005N-1692-W-T1
Description
RES SMD 16.9K OHM 1/16W 0402
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
30mW
Tolerance :
±0.05%
Max Power Dissipation :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
25V
Resistance :
16.9kOhm
Height :
406.4μm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
RG1005N-1692-W-T1
Susumu RG1005N-1692-W-T1
RG Series, Thin Film, 16.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C