RG1005N-1541-P-T1
Mfr.Part #
RG1005N-1541-P-T1
Description
RES SMD 1.54K OHM 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Construction :
Chip
Published :
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
1.54kohm
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
30mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.02%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm