RG1005N-153-B-T5
Mfr.Part #
RG1005N-153-B-T5
Description
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
30mW
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
15kOhm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Height :
350μm
Thin Film
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
RG
Datasheets
RG1005N-153-B-T5
Susumu RG1005N-153-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 15kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C