RG1005N-151-P-T1
Mfr.Part #
RG1005N-151-P-T1
Description
RES SMD 150 OHM 0.02% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
150Ohm
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packing Method :
TR
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
JESD-609 Code :
e3
Construction :
Chip
Tolerance :
±0.02%
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Published :
Voltage - Rated :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
652.039032μg
Height :
350μm
Power Rating :
63mW
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Datasheets
RG1005N-151-P-T1
Susumu RG1005N-151-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 150Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.02%, -55°C~155°C