RG1005N-133-B-T5
Mfr.Part #
RG1005N-133-B-T5
Description
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/16W 0402
Voltage - Rated DC :
25V
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
652.039032μg
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated :
75V
Lead Free :
Lead Free
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Series :
RG
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
13kOhm
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
SMD/SMT
Factory Lead Time :
18 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
Published :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.1%
Height :
350μm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C