RG1005N-131-W-T5
Mfr.Part #
RG1005N-131-W-T5
Description
RES SMD 130 OHM 0.05% 1/16W 0402
Height :
406.4μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
130Ohm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Surface Mount :
yes
Published :
ECCN Code :
EAR99
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
30mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
RG1005N-131-W-T5
Susumu RG1005N-131-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 130Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C