RG1005N-122-W-T5
Mfr.Part #
RG1005N-122-W-T5
Description
RES SMD 1.2KOHM 0.05% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RG
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±0.05%
Max Power Dissipation :
63mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
406.4μm
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Surface Mount :
yes
Composition :
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
25V
Weight :
652.039032μg
Published :
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
0402 (1005 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.2kOhm
Datasheets
RG1005N-122-W-T5
Susumu RG1005N-122-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 1.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C