RG1005N-1210-D-T10
Mfr.Part #
RG1005N-1210-D-T10
Description
RES SMD 121 OHM 0.5% 1/16W 0402
Voltage - Rated DC :
25V
Max Power Dissipation :
63mW
Composition :
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
RG
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
121Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.5%
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
30mW
Factory Lead Time :
18 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Height :
406.4μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
ECCN Code :
EAR99
Susumu RG1005N-1210-D-T10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 121Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C