RG1005N-1052-B-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG1005N-1052-B-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 10.5KOHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Series :
RG
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Construction :
RECTANGULAR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
30mW
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Voltage - Rated :
25V
Height :
350μm
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
10.5kOhm