RF4-89-X-05-75
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RF4-89-X-05-75
Manufacturer
Adam Tech
Description
F SERIES NIPT SCREW-ON PLG - RG6
Manufacturer :
Adam Tech
Product Category :
Coaxial Connector (RF) Assemblies
Fastening Type :
Push-Twist
Series :
RF
Frequency (Max) :
2GHz
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Connector Style :
F Type
Connector Type :
Plug, Male Pin
Impedance :
75Ohm
Body Finish :
Nickel
Number of Ports :
1
Shield Termination :
Twist On
Voltage - Rated :
250V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Body Material :
Brass
Packaging :
Bulk
Datasheets
RF4-89-X-05-75
Plug, Male Pin Push-Twist 75Ohm Bulk F Type 1 Port