RF3-04A-T-00-50-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RF3-04A-T-00-50-G
Manufacturer
Adam Tech
Description
SMB PLUG RA PCB 50OHM 4GHZ BRS B
Stock
143
In Stock :
143
Manufacturer :
Adam Tech
Product Category :
Coaxial Connector (RF) Assemblies
Fastening Type :
Snap-On
Number of Ports :
1
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Voltage - Rated :
335V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Body Finish :
Gold
Operating Temperature :
-65°C~165°C
Dielectric Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Feature :
Code A
Packaging :
Bulk
Housing Color :
White
Connector Style :
SMB
Frequency (Max) :
4GHz
Body Material :
Brass
Contact Termination :
Solder
Connector Type :
Plug, Female Socket
Series :
RF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Impedance :
50Ohm
Datasheets
RF3-04A-T-00-50-G
Adam Tech RF3-04A-T-00-50-G
Plug, Female Socket Snap-On 50Ohm Bulk SMB Solder 1 Port Polytetrafluoroethylene (PTFE) -65°C~165°C