RF2525B154K201KX145T
Mfr.Part #
RF2525B154K201KX145T
Description
CAP CER 0.15UF 200V X7R 2525
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.165 4.19mm
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.15μF
10 Weeks
Knowles Precision RF2525B154K201KX145T
0.15μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2525 (6464 Metric)
RF2525B154K201KX145T Overview
A program's size/dimension is 0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
RF2525B154K201KX145T Features
a size/dimension of 0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm