RF1111X393K500KX102T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RF1111X393K500KX102T
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.039UF 50V BX 1111
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
0.039µF
Feature :
High Temperature
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
BX
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Knowles Precision RF1111X393K500KX102T
0.039μF 50V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
RF1111X393K500KX102T Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is BX.
RF1111X393K500KX102T Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm