RE0805FRE0797K6L
Mfr.Part #
RE0805FRE0797K6L
Description
RES SMD 97.6K OHM 1% 1/8W 0805
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C